Pneuservis Praha 5, 6, 7

Potřebujete přezout pneu nebo opravit pneu? Váš partner na cestách, firma Ventilek a Dušička – Pneuservis pro Prahu 5, 6, 7

Přezouvání pneu Praha 5, 6, 7

V pneuservisu Ventilek a Dušička nemarníte čas zbytečným čekáním než se vám někdo začně věnovat.

Opravy pneumatik Praha 5, 6, 7

Máte defekt na pneumatice a nacházíte se na Praze 5, 6 nebo 7? Neváhejte kontaktovat pneuservis Ventilek a Dušička. 

Jak vybrat správné pneumatiky

Pokud nejste zkušený v této oblasti, nejjednodušším způsobem, jak si vybrat správné pneumatiky je podívat se na pneumatiku jako takovou, kterou máte v současnosti obutou na Vašem automobilu. 

S tím Vám pomůže toto schéma:

Pokud nejste zkušený v této oblasti, nejjednodušším způsobem, jak si vybrat správné pneumatiky je podívat se na pneumatiku jako takovou, kterou máte v současnosti obutou na Vašem automobilu. 


S tím Vám pomůže toto schéma:
ŠÍŘKA / PROFIL R RÁFEK reálně to bude vypadat asi takto: 185/70 R 13 

Na základě tohoto údaje můžete v konfigurátoru vyhledat správný rozměr pneumatiky ve vyhledávacím poli. 
V každém případě je nezbytné dodržet parametry uvedené v technickém průkazu daného vozidla. Výrobce automobilu většinou dovoluje volit z větší škály rozměrů pneumatik - dá se tedy vybrat. Avšak alternativy rozměru musí být uvedeny v technickém průkazu.

Kromě rozměru najdete na pneumatice i označení maximálního přípustného zatížení jedné pneumatiky a označení maximální rychlosti jízdy pneumatiky. Tento údaj je uveden u rozměru, nazývá se index nosnosti a index rychlosti pneumatiky a má tvar např.. 84H. Znamená to: 

84 - označení maximálního přípustného zatížení jedné pneumatiky 
H - označení maximální rychlosti jízdy.

Jak poznáte rok výroby pneumatiky

Datum výroby pneumatiky je zakódován na její bočnici a má označení DOT, např.. DOT 0410 - poslední dvě cifry označují rok výroby pneumatiky, první dvě cifry označují týden výroby pneumatiky v daném roce.

Při výběru pneumatik je také důležité zvolit období. Období určuje sezónu pro kterou je plášť určen, tedy zima, léto nebo celoroční plášť. Doporučujeme používat dvě sady plášťů a to jednu sadu zimní a jednu letní.


Štítky na nových pneumatikách

1. Porovnejte spotřebu paliva

Palivová účinnost je klasifikována třídami od A (nejvíce účinná) po G (nejméně účinná).

Ušetřete finanční prostředky, za dobu životnosti vašich pneumatik. Vozidlo vybavené pneumatikami třídy A, jedoucí rychlostí 80 km/h spotřebuje o 7,5 %1 paliva méně než vozidlo s pneumatikami třídy G.

Výsledky se mohou lišit v závislosti na typu vozidla a klimatických podmínkách, ale citelně rozdílná spotřeba paliva mezi jednotlivými třídami je prokázána.

2. Porovnejte brzdné vlastnosti na mokrém povrchu

Hodnocení probíhá mezi třídami A (nejbezpečnější pneumatika s nejkratší brzdnou dráhou) a G (nejméně bezpečná pneumatika s nejdelší brzdnou dráhou).

Zkraťte svou brzdnou dráhu o délku 4 osobních vozidel. Brzdná dráha vozidla vybaveného pneumatikami třídy A, jedoucího rychlostí 80 km/h může být až o 18 m, resp. 30 % 1, kratší než u vozidla s pneumatikami třídy G.

3. Porovnejte vnější hlučnost pneumatik

Symbol 3 zvukových vln udává, jak si pneumatika vede vzhledem k plánovaným evropským limitům. Vnější hlučnost pneumatiky nemusí odpovídat hlučnosti pneumatiky, která je zachytitelná uvnitř vozidla.

3 černé vlny = hlučná pneumatika, ale s nižší hlučností, než je maximální hranice povolená v současnosti

2 černé vlny = středně hlučná pneumatika, v plánovaném limitu a méně než 3 dB pod plánovaným limitem

1 černá vlna = pneumatika s nízkou mírou hlučnosti, více než 3 dB pod plánovaným limitem